Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Sposoby na nadmierną potliwość stóp
Nieprzyjemny zapach spowodowany nadpotliwością stóp często jest wstydliwym i uciążliwym problemem. Osoby zmagające się z tym schorzeniem zazwyczaj są wycofane i unikają wizyt w domach swoich znajomych czy członków rodziny. Nadpotliwość stóp to nie tylko problem medyczny, ale również psychologiczny. Czy istnieją efektowne sposoby walki z nadmierną potliwością stóp? Dowiesz się o tym z niniejszego artykułu.
Nadpotliwość stóp – czym jest i jak sobie z nią poradzić?
Wydzielanie potu to naturalny proces zachodzący w naszym organizmie zwany termoregulacją. Problem pojawia się w momencie, gdy gruczoły wydzielają nadmierną ilość potu, który nie jest bezpośrednią przyczyną pojawienia się nieprzyjemnego zapachu – za to odpowiedzialne są bakterie, którym sprzyja wilgotne środowisko. Oprócz występowania przykrej woni nadpotliwość stóp wywołuje również grzybicę czy stany zapalne skóry. Schorzenie to może być wywołane zmianami hormonalnymi, zaburzeniami metabolicznymi czy otyłością.
Jak można zmniejszyć wydzielanie potu? Znaczącą rolę odgrywa higiena i ogólna pielęgnacja stóp. Ciasne i nieodpowiednie obuwie, brak cyrkulacji powietrza czy niedokładne mycie sprawiają, że wydziela się jeszcze więcej potu. Zatem w pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłową higienę stóp – najlepiej dwa razy dziennie obmywać je w chłodnej wodzie z dodatkiem antybakteryjnego mydła. Dodatkowo warto zadbać o buty z odpowiednią wentylacją, oddychające skarpetki, jak również dermokosmetyki, np. wysuszające pudry czy antyperspiranty. Jeśli zastosowanie tychże rozwiązań nie pomaga, należy skierować się na specjalistyczne leczenie nadpotliwości stóp.
Jonoforeza – skuteczny zabieg leczniczy
Jednym z efektywniejszych sposobów leczenia nadpotliwości stóp jest jonoforeza. To zabieg elektroleczniczy polegający na podaniu substancji czynnych, które przewodzą prąd galwaniczny. Jonoforeza nie wymaga rekonwalescencji i jest bezbolesna – pacjent odczuwa delikatne mrowienie. Zabieg przeprowadza się pod okiem doświadczonych specjalistów z gabinetu podologicznego Tatiany Waluk w Gorzowie Wielkopolskim. Leczenie nadpotliwości tego typu metodą gwarantuje zadowalające efekty już po 5 zabiegach. Jednak zaleca się, by wykonać jonoforezę w seriach – 10 do 12 zabiegów powtarzanych 2-3 razy w tygodniu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana