Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Sposób odmłodzenie skóry? Sprawdź derma roller!
Derma roller to małe urządzenie, które służy do wykonywania mezoterapii mikroigłowej. Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne zabiegi w domu. Regularne ich stosowanie odmładza i odżywia skórę. Derma rollery używane są na twarz i ciało. Muszą być dobrze dobrane, by nie wyrządziły szkody skórze. Jak wybrać dla siebie odpowiednie urządzenie? Jakie efekty można uzyskać? Szczegóły w artykule.
Na co pomaga derma roller?
Derma roller efekty daje naprawdę zaskakujące. Na co możesz liczyć po zabiegu z jego użyciem? Zwykle:
- zmarszczki ulegają spłyceniu,
- blizny się rozjaśniają i zmniejszają,
- skóra staje się bardziej jędrna,
- poprawia się owal twarzy,
- powieki, policzki i kąciki ust podnoszą się,
- składniki aktywne kosmetyków wchodzą w głębsze obszary skóry,
- zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu (o ponad 300%!),
- zwężają się pory,
- włosy zostają pobudzone do wzrostu po masowaniu skóry głowy,
- zmniejsza się cellulit i rozstępy,
- sińce pod oczami ulegają zniwelowaniu,
- rozjaśniają się przebarwienia.
Dobroczynne skutki zabiegu widać po 3 — 4 tygodniach. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość.
Kiedy zabieg derma rollerem jest niewskazany?
Mimo tylu korzyści płynących z zabiegu kosmetycznego mezoterapii mikroigłowej, nie każdy może z niego skorzystać. Nie jest zalecany w przypadku:
- cery naczynkowej,
- łuszczycy,
- infekcji skóry,
- trądziku,
- zaburzeń krzepnięcia krwi,
- cukrzycy,
- egzemy,
- ran,
- ciąży i karmienia piersią,
- niskiej odporności organizmu.
Derma roller — jaki wybrać?
Urządzenie musi być dostosowane do twojego typu skóry, zwłaszcza na twarzy. Derma roller do twarzy i ciała może mieć różnej wielkości igły: 0,2 mm do 3 mm. Na początek bezpieczniej jest kupić mniejszy rozmiar. Istotne jest to, jaki kształt mają igły — okrągły czy trójkątny. Te drugie mogą szarpać skórę. Skutkiem tego mogą być blizny. Zanim kupisz urządzenie, sprawdź również, jak wiele zawiera igieł. Więcej nie znaczy lepiej.
Rzadsze rozmieszczenie igieł jest korzystniejsze, bo wiąże się z mniejszymi mikrouszkodzeniami. Skóra będzie się więc goić dzięki temu szybciej. Zwróć uwagę na to, czy usuwanie zanieczyszczeń ze sprzętu będzie łatwe. Po zabiegu gromadzi się na nim naskórek i brud. Lepiej, by nie miały możliwości dostać się środka. Pod względem higieny, dobry jest derma roller tytanowy. Igły, zrobione z tytanu i pokryte miedzią, mają właściwości antybakteryjne.
Derma roller jak używać?
Musisz wiedzieć, że derma rollera nie można stosować zbyt często. Na początek zaleca się robienie zabiegów raz w tygodniu. Po kilku tygodniach możesz zwiększyć częstotliwość do dwóch dni na tydzień. Jak posługiwać się urządzeniem? Każdy obszar musisz wymasować kilka razy. Pamiętaj, by nie naciskać mocno na skórę. Ruchy nie mogą być za słabe, ani za mocne. Im są szybsze, tym wcześniej powinieneś skończyć. Dobrze jest kupić ampułki do derma rollera. Nanosi się je na twarzy przed oczyszczeniem twarzy i zabiegiem.
Derma roller — efekty uboczne
Z racji tego, że zabieg powoduje celowe mikrouszkodzenia skóry, może dojść do komplikacji. Zdarza się, że pojawiają się krostki. Wtedy lepiej poczekać z kolejnym zabiegiem. Może to być też znak, że igły nie są odpowiednie dla skóry. Czasami, mimo przeciwwskazań, organizm po prostu źle reaguje na tę procedurę. Trzeba być szczególnie ostrożnym, używając derma roller pod oczy. Skóra w tym obszarze jest cienka i bardzo wrażliwa.
Skutkiem ubocznym zabiegu może być krwawienie. Nie jest to jednak nic złego. Zazwyczaj widoczna jest również opuchlizna, zaczerwienienie. Skóra wydaje się być napięta. Mija to po około dwóch dniach. Jeśli wyjdziesz na słońce niedługo po zabiegu, bez ochrony SPF, może dojść do podrażnienia skóry. Niepożądane reakcje występują nieraz po użyciu kosmetyków. Czytaj uważnie ich składy. Infekcja może świadczyć o tym, że niedostatecznie zdezynfekowałeś skórę, dłonie lub urządzenie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana