Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie efekty przynosi peeling kawitacyjny?
Wśród licznej grupy zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej peeling kawitacyjny jest jednym z najczęściej wybieranych przez osoby chcące poprawić wygląd swojej skóry. Jakie efekty przynosi taki zabieg? Z czego wynika duże zainteresowanie peelingiem kawitacyjnym? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziesz w dalszej części tego artykułu.
Czemu ma służyć peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny, którego celem jest głębokie oczyszczenie skóry. W trakcie jego przeprowadzania wykorzystywane jest zjawisko kawitacji polegające na gwałtownej przemianie gazowej z fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Fale ultradźwiękowe połączone z płynną substancją (np. z wodą) powodują wywarzanie są pęcherzyków, których objętość zostaje powiększona. Ostatecznie pęcherzyki pękają, co powoduje rozbicie zaskórników i serum. Towarzyszącym rezultatem opisywanego przez nas zabiegu jest masaż skóry i jej głębokie oczyszczenie. Podczas peelingu kawitacyjnego dochodzi do wygenerowania wibracji elektrycznych z prędkością 24 000 razy na sekundę do wibracji mechanicznych z tysiącami razy na sekundę.
Głównym celem zastosowania peelingu kawitacyjnego jest poprawa wyglądu skóry. Należy jednak pamiętać o szczegółowych efektach tego zabiegu. Dzięki wibracjom ultradźwiękowym o wysokiej częstotliwości powodowany jest wzrost metabolizmu komórek. Poza tym przyspieszone zostaje krążenie krwi, aktywowane są różne enzymy w komórkach, a usuwanie zbędnych produktów przemiany materii zostaje dostrzegalnie zwiększone. Peeling kawitacyjny wykonywany w takich gabinetach jak Gabinet Medycyny Estetycznej Jach & Kubsz w Łodzi pozwala też na rozdrobnienie wszelkich zwapnień. Podsumowując, opisywany w tym artykule zabieg przynosi między innymi następujące efekty:
głębokie oczyszczenie skóry,
regulacja gospodarki wodnej,
ujędrnienie i nawilżenie skóry,
likwidacja martwych komórek,
zahamowanie namnażania się bakterii.
Peeling kawitacyjny jako element oczyszczania wodorowego
Czy wiesz o tym, że peeling kawitacyjny może być jednym z zabiegów wykonywanych w ramach oczyszczania wodorowego, który ma na celu do złuszczenie warstw naskórka, przy jednoczesnym zaaplikowaniu substancji aktywnych? Dzięki niemu skóra zostaje głęboko oczyszczona i nawilżona. Do jego efektów należy też wpływ na niwelację zmarszczek i przebarwień. Na oczyszczanie wodorowe składa się między innymi hydrodermabrazja oraz opisywany w tym artykule peeling kawitacyjny.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana