Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Formuły działalności proekologicznej w branży kosmetycznej
Świadomi konsumenci, chcąc przyczynić się do ochrony środowiska i redukcji dewastacji zasobów naturalnych wybierają świadomie – trendy eko są coraz bardziej widoczne także w branży kosmetycznej. Producenci zaczynają kłaść większy nacisk na rozwój prośrodowiskowy i korzystają z surowców przyjaznych dla środowiska. Niemal w każdej branży prowadzone są badania dotyczące wykorzystania ekologicznych alternatyw dla obecnie stosowanych surowców i nie inaczej jest w branży kosmetycznej.
Czy branża beauty może być eko?
Konsumenci mają wybór pomiędzy standardowymi produktami a ich ekologicznymi odpowiednikami. Kupujemy coraz bardziej świadomie i chętniej sięgamy po produkty na bazie naturalnych składników, wolne od silnie działających związków chemicznych, najlepiej zapakowane w opakowania biodegradowalne wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Wynika to poniekąd z wytycznych Komisji Europejskiej, która opracowała reguły dotyczące ekologicznego produkowania opakowań. Dąży się do ograniczenia liczby materiałów opakowaniowych, dużych obszarów pokrytych zdobieniami i pełnego barwienia. Przejawem wdrażania rozwiązań ekologicznych jest zmniejszenie ilości wykorzystania plastiku, który zastępowany jest papierem, drewnem lub przetwarzalnym surowcem.
Skład kosmetyków ma znaczenie
Każdego dnia używamy sporych ilości kosmetyków, które przez tkanki skórne przenikają do organizmu. Jesteśmy coraz bardziej świadomi szkodliwego wpływu niektórych substancji, dlatego uważnie czytamy etykiety. Kosmetyki ekologiczne zamiast silnie działających substancji chemicznych zawierają wysoko skoncentrowane ekstrakty roślinne. Składniki do produkcji kosmetyków pochodzą z plantacji ekologicznych, które nie używają pestycydów. Wspieraniem działań proekologicznych i innowacji prośrodowiskowych zajmuje się Fundacja Eko4Life z Warszawy. Celem fundacji jest promowanie badań nad wykorzystaniem naturalnych produktów w kosmetykach.
Przy produkcji kosmetyków ekologicznych kluczowe jest zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a korzystanie z takich produktów zmniejsza ślad węglowy. Skład kosmetyków naturalnych jest prosty i nieskomplikowany – są to produkty przyjazne dla skóry i środowiska oraz sprzyjające zdrowiu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana