Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Działanie i zastosowanie stymulatorów tkankowych
Stymulatory tkankowe są specjalistycznymi preparatami stosowanymi w medycynie przeciwstarzeniowej. Ich głównym zadaniem jest odbudowa struktury skóry, która ma być efektem stymulacji komórek skóry, kolagenu oraz elastyny. Po aplikacji można zauważyć naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości i jakości naskórka. Na rynku można znaleźć szeroką gamę stymulatorów, która stale się rozszerza. Dowiedz się, jak działają i kiedy warto je zastosować!
Działanie stymulatorów tkankowych
Zdrowa i jędrna skóra to efekt działania kolagenu i elastyny. Są to charakterystyczne elementy swoistego jej rusztowania. Z czasem zmniejsza się ich ilość, a skóra traci na elastyczności i jędrności. Stymulatory dostarczają niezbędnych substancji odżywczych, które umożliwiają na produkcję nowych, silnych włókien kolagenowych. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie zmarszczek i zapobieżenie degradacji kolagenu i elastyny.
Dostępne na rynku preparaty różnią się między sobą:
- rodzajem substancji czynnych,
- mechanizmem działania,
- wskazaniami,
- obszarami leczenia,
- technikami iniekcji,
- uzyskiwanymi rezultatami,
- długością utrzymywania się efektów.
Stymulatory tkankowe nie mają wpływu na rysy twarzy. Zabiegi, w których stosuje się stymulatory tkankowe są stosowane przede wszystkim w celu odbudowy skóry. Ma to umożliwić odpowiednia stymulacja komórek skóry, kolagenu oraz elastyny. Z zasady mają one skracać włókna kolagenowe, a w efekcie prowadzić do poprawy owalu twarzy, zagęszczenia struktur skóry. Profesjonaliści zajmujący się takimi zabiegami podkreślają, że przynoszą one widoczne efekty. Zastosowanie np. wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego oraz liofilizowanych aminokwasów może znacząco poprawić stan skóry na długi czas.
W efekcie możliwe jest:
- ujędrnienie oraz zagęszczenie skóry,
- poprawienie owalu twarzy,
- zredukowanie drugiego podbródka,
- redukcja zmarszczek,
- odżywienie, nawilżenie oraz rozjaśnienie skóry.
Zastosowanie stymulatorów tkankowych
Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Specjaliści salonu urody „ASPASJA” wskazują, że jest on polecany przede wszystkim w przypadku:
- zaobserwowania oznak starzenia się skóry,
- widocznej bruzdy nosowo-wargowa,
- widocznej rynienki doliny łez,
- kurzych łapek,
- zasinień pod oczami,
- utraty jędrności skóry,
- spadku gęstości skóry,
- zaburzonego owalu twarzy.
Zabieg taki można przeprowadzić również w ramach profilaktyki. Spowalnia on wówczas naturalne starzenie się skóry. Preparaty te pobudzają procesy naturalnie zachodzące w skórze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana