Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy peelingi na bazie kwasów są bezpieczne?

Peelingi kwasowe to metoda złuszczania naskórka i odsłaniania jego niższych warstw poprzez rozpuszczenie wiązań warstw wierzchnich. Kosmetyki na bazie kwasów można kupić w drogeriach, natomiast zabiegi z wykorzystaniem kwasów o większych stężeniach najlepiej jest przeprowadzać w renomowanych gabinetach kosmetycznych. To, jak zadziała kwas i jakie będą efekty zależy od jego stężenia i stanu skóry. Dowiedz się, czy tego typu peelingi są bezpieczne.
Peelingi na bazie kwasów – działanie
Złuszczanie kwasami nazywa się profesjonalnie chemabrazją. Zabieg taki pozwala na dogłębne oczyszczenie i odżywienie skóry, poprawia mikrokrążenie, a także stymuluje proces odnowy komórkowej. Peeling kwasowy to nic innego jak odpowiednio dobrana do potrzeb skóry mieszanka związków chemicznych o określonym stężeniu.
Po peelingi na bazie kwasów szczególnie warto sięgać:
aby zlikwidować przebarwienia i blizny potrądzikowe,
aby zlikwidować oznaki starzenia,
aby usunąć drobne zmarszczki,
aby wspomóc leczenie trądziku.
Do każdej potrzeby skóry dobiera się odpowiednie stężenie kwasów. Wszystko po to, aby nie zaszkodzić skórze, a wspomóc jej regenerację. Można złuszczać skórę delikatnie, czyli powierzchniowo albo docierać do jej głębszych warstw, czyli wykonać peeling głęboki. Kwasy stosowane pod okiem kosmetologa są bezpieczne, ponieważ właściwie potrafi on ocenić stan skóry. Kosmetolog wie także, jakie są przeciwwskazania dla konkretnych peelingów. Nie zaleca się stosowania wysokich stężeń samodzielnie, gdyż może to mieć poważne konsekwencje dla cery.
Rodzaje peelingów kwasowych
Wśród peelingów kwasowych wyróżnia się kilka rodzajów. W zależności od potrzeb skóry kosmetolog dobiera kwas oraz jego stężenie. Preparaty stosowane w gabinetach kosmetycznych powinny być wysokiej jakości, dlatego zaleca się kupowanie ich w sprawdzonych hurtowniach. Różne rodzaje peelingów medycznych oferuje na przykład hurtownia BeautyNova.
Wśród peelingów kwasowych wyróżnia się między innymi następujące rodzaje:
peeling z kwasem migdałowym – do cer wrażliwych, z trądzikiem i bliznami po trądziku,
peeling z kwasem glikolowym (stężenia od 35% do 70%) – mniejsze stężenia stosuje się w przypadku skóry z trądzikiem, większe do cery tłustej i mniej wrażliwej,
peeling z kwasem salicylowym i azelainowym – wykorzystuje się go do kuracji antytrądzikowej.
Rodzajów peelingów jest dużo więcej, a doświadczony kosmetolog każdej osobie dobierze taki rodzaj i takie stężenie, które pozwoli uporać się z aktualnymi problemami skóry.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana